Podobnie jak w języku angielskim, w naszym języku jest bardzo mało słów, które są używane tylko w celu oznaczenia tego samego. Rzadko zdarza się znaleźć dwa lub nawet kilka słów, które oznaczają to samo, ale nie są używane w ten sam sposób przez różnych ludzi.
Po niektórych słowach, których używamy częściej niż innych, takich jak „foo”, często pojawia się inne słowo, które oznacza to samo co on. Na przykład, jeśli powiesz „Chcę foo”, to powiesz „Chcę obiekt”. Na przykład możesz powiedzieć: „Chcę kupić foo”, co oznacza „Chcę coś kupić” lub „Chcę być bogaty”, co oznacza „Chcę pieniędzy”.
To samo dotyczy innych słów, takich jak „Mary” dla typowej osoby mieszkającej w Wielkiej Brytanii, „Mart” dla mężczyzny mieszkającego w Europie, „Dollar” dla kobiety mieszkającej w Stanach Zjednoczonych itp. Wszystkie te terminy i słowa mają wspólne podstawowe znaczenia, które można wyprowadzić z dowolnego z wielu różnych słów.
Nie możesz tak naprawdę zmienić znaczenia słowa, po prostu nie używając go lub po prostu zmieniając sposób jego wymawiania. Słowa mają moc i chociaż możemy ich często używać, nigdy nie będziemy w stanie wyeliminować części ich mocy własnymi myślami. Na przykład nie możesz wymyślić podobnego słowa, które mogłoby oznaczać to samo.
W świecie XXI wieku wiele słów, których używamy na co dzień, nie jest używanych w taki sam sposób, jak 100 lat temu. Słowa mogą być zastępowane i zmieniane, a także znaczenie, które niosą ze sobą.
Jeśli zastanawiasz się nad zmianą słowa, którego używasz, być może po prostu nie jesteś świadomy tego, jak to słowo zostało tak mocno osadzone w twoim myśleniu. Powiązania słów są bardzo silne. Zaczynamy myśleć o niektórych słowach, kiedy je słyszymy i kiedy pojawiają się w połączeniu z innymi słowami, wówczas osoba używająca tego słowa również ma tendencję do kojarzenia słowa z powiązanym znaczeniem.
To jest punkt wyjścia do używania synonimu. Kiedy zobaczysz synonim, możesz od razu skojarzyć go z innym znaczeniem, a następnym razem, gdy go usłyszysz, możesz pomyśleć o innym słowie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli słowo jest powszechne w kontekście, w którym go używasz.
Dzieje się tak, ponieważ większość ludzi, niezależnie od tego, czy zdaje sobie z tego sprawę, czy nie, zwykle postrzega wspólne słowo jako powiązane ze słowem, które ma inne znaczenie. Na przykład, jeśli użyjesz słowa „gej”, istnieje duża szansa, że pomyślisz o kimś gejowskim, a nie o jakimś innym typie osoby.
Prawdą jest również to, że większość ludzi, bez względu na to, gdzie mieszkają, zwykle używa słowa, które widzą w telewizji, lub słyszy w radiu, a nawet nazwy miasta, w którym mieszka, aby opisać swoje doświadczenie. Ma więc sens, że jeśli ktoś myśli o kimś, kto mieszka w określonym miejscu, chciałby powiązać słowo z tym konkretnym miejscem.
Ilość skojarzeń ze słowem przez cały czas można łatwo opisać, mówiąc, że wszyscy myślimy o sobie jako o czymś, a następnie kojarzymy to z tym konkretnym słowem, z którym się kojarzymy. Jest to część języka, którego wszyscy uczymy się i akceptujemy jak zwykle.
Nasz podświadomość jest najczęstszym elementem wszystkich zmian, które dokonujemy w naszych procesach myślowych, a także zdolności do ich kontrolowania. Kiedy więc pomyślisz: „Chcę cię znaleźć”, spróbuj poświęcić trochę czasu i zastanów się, dlaczego nawiązałeś stowarzyszenie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz